2019 Unisław Śląski. Cudowne krajobrazy i wspaniali ludzie
Unisław Śląski. Cudowne krajobrazy i wspaniali ludzie (MDW-007)

2019 Unisław Śląski. Cudowne krajobrazy i wspaniali ludzie

O tym, że Unisław Śląski jest uroczą i malowniczo położoną miejscowości na terenie gminy Mieroszów wiemy doskonale. Jego cudowne krajobrazy uzupełniają wspaniali mieszkańcy, którzy nie szczędzą sił i zapału aby promować Unisław Śląski w kraju i na świecie.

Dlatego mamy nadzieję, że widokówka "Unisław Śląski. Cudowne krajobrazy i wspaniali ludzie" przysłuży się temu celowi, gdyż taki cel przyświecał fundatorce a jednocześnie pomysłodawczyni projektu pani Mai Sadowej, która jako radna Rady Miejskiej Mieroszowa oraz Sołtysowa pobliskiej Kowalowej przekazała ten jakże miły prezent na ręce pani Sołtys oraz radnej Unisławia Śląskiego Iwony Bandurskiej-Szewczyk w czasie 9. Biegu Słoneczek w Unisławiu Śląskim w dn. 8 maja 2019 r.

Fundatorka pani Maja Sadowy w trakcie przekazania widokówek pani Iwonie Bandurskiej-Szewczyk

Wydanie widokówki zostało w całości sfinansowane przez panią Maję Sadowy. Widokówka przedstawia: widok ogólny na górujący nad Unisławiem masyw Stożka Wielkiego, zabytek przyrody - lipę drobnolistną rosnącą przy kościele Wniebowzięcia NMP, zimowy widok na Stożek Wielki, kościół Wniebowzięcia NMP oraz przejeżdżający przez Unisław Śląski Szynobus SA134-003 nazwany przez mieszkańców Unisławia Śląskiego „Pociągiem do gór”. Autorami zdjęć są Tomasz Tracewski oraz Marcin Flieger. Skład oraz projekt widokówki: Marcin Flieger. Widokówka została wydana przez Wydawnictwo Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś (MDW-007).

 

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Unisław Śląski. Cudowne krajobrazy i wspaniali ludzie
Wydawca:
Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś (MDW-007)
Rok:
2019

Komentarze obsługiwane przez CComment