Zaginiony grzybiarz odnalazł się w Kowalowej! Idziesz na grzyby, zabierz ze sobą telefon komórkowy!

Kilka godzin trwały poszukiwania 75-letniego mieszkańca gminy Czarny Bór, który w minioną sobotę po południu wyszedł na grzyby do lasu i do zmierzchu nie powrócił do miejsca zamieszkania. Najbliższa rodzina martwiąc się o mężczyznę poprosiła o pomoc policjantów, a Ci wraz ze strażakami, goprowcami, a także mieszkańcami przeprowadzili poszukiwania zaginionego. Mężczyzna ostatecznie około godziny 22:00 odnalazł się kilka kilometrów dalej - w Kowalowej.

Mężczyzna około godziny 14:00 wyszedł z domu w miejscowości Grzędy i udał się do lasu na Grzyby, nie zabierając ze sobą telefonu komórkowego. Był z kolegą, jednak jak się okazało nie stawił się o godzinie 16:00 na miejsce zbiórki do powrotu. Rodzina na początku na własną rękę rozpoczęła poszukiwania, jednak kiedy zbliżał się zmierzch najbliżsi postanowili poprosić o pomoc policjantów. W tym momencie funkcjonariusze wiedzieli, że ważna jest każda minuta, dlatego poinformowali również strażaków oraz goprowców. W działania zaangażowali się także mieszkańcy. Poszukiwania prowadzone były w rejonie Masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej. Około godziny 22:00 w końcu udało się i mężczyzna został odnaleziony w Kowalowej. Na szczęście nic mu się nie stało, dlatego został przewieziony do miejsca zamieszkania, a działania zakończyły się szczęśliwie.

W tym momencie policjanci przypominają wszystkim, którzy wybierają się do lasu na grzyby o zachowania rozsądku i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie wychodźmy na tego typu wypady sami i poinformujmy najbliższą rodzinę, w którym kierunku się udajemy. Najlepiej jeżeli wyjdziemy z samego rana, by do zmierzchu wrócić do miejsca zamieszkania. Pamiętajmy o zabraniu telefonu komórkowego z włączonym lokalizatorem. Dobrze mieć na sobie odzież w elementami odblaskowymi. Jeżeli jednak zgubimy się w lesie, telefonicznie poinformujmy o tym fakcie policjantów. Będzie wtedy możliwość szybkiego zorganizowania działań poszukiwawczych.  Kiedy natomiast odnajdziemy drogę, także skorzystajmy z telefonu, by niezwłocznie poinformować okoliczne służby. Oszczędzi to czasu i zaangażowania wszystkich osób biorących udział w poszukiwaniach.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Komentarze obsługiwane przez CComment