VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

W poniedziałkowy poranek 25 listopada po raz szósty zebrali się w naszej szkole zwycięzcy etapów szkolnych Konkursu Pieśni Patriotycznej – na gminnym finale konkursu.

Wspaniale przygotowanych uczestników oceniało jury konkursowe w składzie: p. Elżbieta L. Słowińska – dyrektor PSP w Mieroszowie, p. Grażyna Majkowska – radna gminy Mieroszów oraz p. Mariusz Pawlak – zastępca burmistrza Mieroszowa. Wraz z obecnymi gośćmi jurorzy wysłuchali jedenastu występów, w tym ośmiorga solistów oraz trzech zespołów.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury udało się na naradę, po której nastąpiło wyczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników.

W kategorii zespół nagrodę otrzymała grupa z PSP w Kowalowej, która zaśpiewała ,,Rozkwitały pąki białych róż” w składzie: A. Burnat, A. Szwarczyńska, A. Kowalska, I. Wardzińska, L. Wujda, M. Kamińska, N. Rużak, M. Stus, R. Wujda, A. Liczbińska, D. Bednarz.

Wyróżnienia w kategorii solistów otrzymały: Dominika Bednarz (PSP w Kowalowej) z piosenką ,,Honor i gniew”, Anna Bednarz (PSP w Mieroszowie) – z utworem ,,Biały krzyż” oraz Nikola Aftyka (ZszP w Sokołowsku), która wykonała ,,Moją Ojczyznę”.

III miejsce zajęła Lena Wujda z pieśnią ,,Ojczyzno ma…”;

II miejsce zajęła Kinga Lis z piosenką ,,Dziś idę walczyć mamo”

I miejsce zajęła Julia Walus z utworem ,,Mogiła”.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i dziękujmy za wyjątkowe wrażenia i wzruszające chwile.

PSP w Kowalowej

Komentarze obsługiwane przez CComment