Trwa naprawa muru oporowego w korycie Ścinawki przy ul. Mickiewicza

Przed kilkoma dniami rozpoczęła się naprawa muru oporowego w korycie Ścinawki przy ul. Mickiewicza w Mieroszowie. Remont ten już od kilku lat planowany był przez Nadzór Wodny w Kłodzku, jednak ze względów na brak środków finansowych w latach poprzednich, dopiero dziś Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przystąpiło do jego realizacji.

Naprawa ma się zakończyć do końca bieżącego roku, a wstępna kwota jaka figurowała w planie na rok ubiegły - jedynie w celu wykonania udrożnień i podlewek zabezpieczających całego muru - wynosiła 1 milion złotych. Co również warto podkreślić, do rozpoczęcia prac remontowych niezbędna okazała się również zgoda Konserwatora Zabytków – choć przecież takowych w korycie Ścinawki nie ma. 

Płytkie fundamenty murów oporowych w korycie Ścinawki to bolączka Gminy Mieroszów. Mury narażone są na odcinkowe osunięcia lub załamania – podkreślał jeszcze w roku ubiegłym Paweł Banasik z RZGW.

O postępie prac oraz planach PGW Wody Polskie związanych z korytem rzeki Ścinawki na terenie Gminy Mieroszów poinformujemy Państwa już wkrótce. Jak zawsze czekamy na Państwa opinie i komentarze.

MF
Fot. G. Siwielec

 

Komentarze obsługiwane przez CComment