Szósta edycja Festiwalu im. Włodka Szomańskiego już wkrótce‼
IV Festiwal "Nie tylko Gospel!", Mieroszów 2017 r. Fot. Marcin Flieger

Szósta edycja Festiwalu im. Włodka Szomańskiego już wkrótce‼

Przed nami 5 - 6 - 7 lipca br. - trzy dni muzycznej uczty, spotkań z największymi gwiazdami i zabawa. Kobiety, czyli nasze piękne Panie z Gminy Mieroszów już myślą, co na siebie włożyć i jaka będzie pogoda. Biedne lustro wysłuchuje...W tej sukience byłam w ubiegłym roku, a ta jest nie odpowiednia.

W końcu okrzyk rozpaczy: Nie mam się w co ubrać! Mężczyźni sprawdzają, czy nie będzie w czasie koncertów meczy sportowych, tak jak w ubiegłym roku. Bo nie wiadomo co gorsze. Opuścić mecz i zimne piwo, czy wysłuchiwać od rozżalonej „kobity” przez dwa kolejne tygodnie pretensji: Nie byłeś ze mną na koncercie, a Kowalska z mężem była... Ale - taką mam nadzieję - wszyscy zastanawiają się, co będzie w programie.

Zaczynamy na Rynku w rytmie Marsza Radetzkiego Jana Straussa, skąd po krótkim pokazie poprowadzą nas do sali MCK Mażoretki „Prima” ze Świdnicy. Tu stawiamy na rytm i młodość. W sali koncertowej przywita nas Orkiestra z programem starego Wiednia czyli walców „Nad pięknym modrym Dunajem”, arii operetkowych jak „Czardasz Rosalindy” i duetów miłosnych jak „Usta milczą”. Tego wieczoru gwiazdą będzie Michał Steciak, nasz laureat z ubiegłorocznego Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola”, który głosem przypominającym Andrea Bocielli zaśpiewa cudownym tenorem m.in. "Time To Say Goodbay". Towarzyszyć mu będzie pełna temperamentu i urody Joanna Szabla.

Tak roztańczeni i rozśpiewani skosztujemy smacznych przekąsek przygotowanych przez miejscowy catering (mało dietetyczny, ale bardzo smaczny), ciast, które pieką nasze gminne dobrodziejki i będziemy mogli na sali (już bez krzeseł) zweryfikować taneczną wyobraźnię z realem. Czyli zaczną się wspólne tańce, za to na pełnym luzie, bo tu jury nie będzie nikogo oceniać.

Kolejny dzień festiwalowy to Konkurs Wokalny. Przyjadą wybrani spośród wielu młodzi adepci, którzy chcą pokazać, że potrafią pięknie śpiewać. Warsztaty wokalne poprowadzą dwie największe wokalistki: Katarzyna Łaska która „Ma tę moc” z każdego zrobić wokalistę oraz Olga Szomańska najbardziej znana z polskich wokalistek w Panamie i Mieroszowie. Wieczór otwartych przesłuchań konkursowiczów, obrady jury, wybór laureata publiczności i rozdanie nagród, to przyjemny rytuał. Drugą część konkursowego koncertu wypełnią występy laureata i kolejnych gwiazd.

Trzeciego dnia koncertu królować będzie tango argentyńskie. M.in. te, które znamy z filmu „Zapach kobiety”, w niezapomnianym tańcu Al Pacino. O tangu nie można opowiedzieć. Tango argentyńskie to sztuka, którą należy poczuć. Na koncercie pomogą nam w tym wybitni wokaliści Magda Navarette i Andres Martorell (Urugwaj) oraz nadzwyczajna para taneczna Anna Iberszer i Piotr Woźniak. Pani Anna, aktorka, reżyserka, znana z wielu ról filmowych, w tym energicznej policjantki Franceski w „Ranczo”, to przede wszystkim zawodowa tancerka. Partnerem jej będzie Piotr Woźniak, który na co dzień prowadzi własną szkołę i ten trudny krok tanga próbuje nauczyć chętnych Polaków. Sam tańczył już po całym świecie w tym w Buenos Aires. Zespół, który swoimi aranżacjami Złotego wieku tanga i kompozycjami wypełni koncert, to wspaniali instrumentaliści z aranżerem i pięknym mężczyzną na czele - Hadrianem Filipem Tabęckim.

Tango to skomplikowany taniec. Polacy próbują go tańczyć, ale inni robią to lepiej. Jak dobrze? Zobaczymy to na koncercie.

Jednym słowem panie do Galerii, Panowie do programów Tv, a organizatorzy do roboty! I to ciężkiej!

Elżbieta Szomańska
Materiał opublikowany za zgodą Autorki.

Zapraszamy także do obejrzenia naszych relacji z poprzednich edycji Festiwalu im. Włodka Szomańskiego "Nie tylko Gospel": https://mieroszowdawniej.pl/index.php/mieroszow/aktualnosci/tag/Nie%20tylko%20Gospel

 

Komentarze obsługiwane przez CComment