Rozpoczęcie roku szkolnego w PSP w Kowalowej

Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego zbiegło się z przypadającymi w niedzielę obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ,,Przerwanym marszem” Polskich Dzieci Wojny.

Wczoraj - 1 września 2019 r. obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej - największego konfliktu w dziejach. Dzisiaj chcemy się pochylić nad losem Polskich Dzieci Wojny, którym nie było dane wrócić po wakacjach do szkoły.

Akcję, o której mowa nazwano ,,Przerwanym marszem”.  Poprosili o nią żyjący Polacy, pamiętający tamte dni ze swojego dzieciństwa.

Nie zapominajmy, że podczas II wojny światowej w Polsce życie straciło ok. 2 mln dzieci, a kilkadziesiąt tysięcy zostało  okaleczonych fizycznie i psychicznie przez okupantów niemieckich.

To  liczby, za którymi kryją się potworne osobiste tragedie.

Pamiętajmy zatem o naszych babciach (prababciach) oraz dziadkach (pradziadkach), którzy przeżyli ten straszliwy koszmar, stracili w nim bliskich, a później musieli żyć dalej z porażającą świadomością straty i okropnych wspomnień.

Za chwilę odśpiewamy hymn państwowy. Połączmy się myślami z ofiarami wojny, rozpoczętej 80 lat temu. Zaśpiewajmy dla nich z serca, tak jakby byli tutaj z nami.

Po pięknym wykonaniu hymnu, wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły p. Danuta Wypych.

A wśród gości witających dzieci po wakacjach byli: sekretarz gminy Mieroszów  p. Ewa Grzebieniak, Stanisław Skrzyniarz – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, radni gminy Mieroszów p. Kamila Milewska i p. Mariusz Mync.

Wszystkim uczniom i ich Rodzicom życzymy udanego roku szkolnego i wielu sukcesów oraz okazji do radości.

PSP w Kowalowej

Komentarze obsługiwane przez CComment