Policjanci walczą z przestępczością narkotykową! Osiem osób zatrzymanych z amfetaminą i marihuaną!
Zabezpieczone przez policjantów narkotyki Fot. KMP w Wałbrzychu

Policjanci walczą z przestępczością narkotykową! Osiem osób zatrzymanych z amfetaminą i marihuaną!

Osiem osób zatrzymanych za posiadanie środków psychotropowych w postaci amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany. To wynik działań przeprowadzonych przez policjantów w powiecie wałbrzyskim oraz Wałbrzychu podczas minionego weekendu. Funkcjonariusze narkotykom mówią stanowcze NIE!

3 kwietnia około godziny 19:30 przy ul. Wańkowicza w Wałbrzychu dzielnicowi piątego komisariatu oraz funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 37-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna narkotyki miał ukryte w miejscu zamieszkania w szafce pod ciuchami. Funkcjonariusze znaleźli w niej środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 250 porcji handlowych tego narkotyku, a także mniejsze ilości marihuany.

Tego samego dnia około godziny 19:00 w Mieroszowie w ręce mundurowych – tym razem z Boguszowa-Gorc –  z narkotykami w postaci marihuany wpadł 19-latek. Dzień później policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy przy dwóch mężczyznach, najpierw przy ul. Braci Śniadeckich, a kilkadziesiąt minut później przy ul. Pocztowej, znaleźli zawiniątka z amfetaminą.

W niedzielę dalsze działania doprowadziły do zatrzymania z narkotykami kolejnych czterech młodych mężczyzn. Policjanci pierwszego komisariatu na ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju zatrzymali 23 i 22-latka z marihuaną, funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc znaleźli ten sam środek odurzający przy 17-latku z Mieroszowa, a policjanci prewencji przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu znaleźli przy 24-latku amfetaminę.

Teraz pierwszemu z wymienionych mężczyzn, który posiadał w miejscu zamieszkania większe ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Pozostałym mężczyznom za posiadanie narkotyków 3 lata więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży

Komentarze obsługiwane przez CComment