Pobił 39 latka z Unisławia Śląskiego i groził, że go zabije!
Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna w obecności policjantów podpisuje dokumentację. Fot. KMP w Wałbrzychu

Pobił 39 latka z Unisławia Śląskiego i groził, że go zabije!

30-letniego mężczyznę zatrzymali w miniony piątek po południu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Sprawca odpowie za pobicie 39-letniego mieszkańca Unisławia Śląskiego oraz za późniejszą próbę zmuszenia pokrzywdzonego do odwołania złożonych zeznań w tej sprawie. Podejrzany decyzją sądu trafił już do aresztu.

Obaj mężczyźni – jak ustalili boguszowscy policjanci - znali się osobiście. 30-latek myślał, że jego o 9 lat starszy znajomy wskazał go jako sprawcę popełnionego na terenie gminy Mieroszów przestępstwa. 21 maja tego roku odwiedził więc pokrzywdzonego w jego mieszkaniu w Unisławiu Śląskim i pobił uderzając rękoma i nogami po całym ciele. Od momentu tego zdarzenia 30-latek – wiedząc, że jest poszukiwany przez Policję - ukrywał się. 26 maja postanowił jednak ponownie odwiedzić pokrzywdzonego mężczyznę. Tym razem zagroził 39-latkowi, że jeżeli nie wycofa obciążających go zeznań w sprawie pobicia, to go zabije. 

Przeprowadzone przez policjantów z Boguszowa-Gorc działania operacyjne doprowadziły ostatecznie do ustalenia miejsca pobytu podejrzanego i zatrzymania go w miniony piątek na terenie Szczawna-Zdroju. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 najbliższych miesięcy. 30-latek za pobicie oraz wpływanie na uczestnika postępowania karnego może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.  Funkcjonariusze podczas czynności procesowych zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę należącą do podejrzanego w kwocie 2 tysięcy złotych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł .asp. Marcin Świeży

Na filmie policjanci prowadzą czynności z zatrzymanym mężczyzną. KMP w Wałbrzychu

Komentarze obsługiwane przez CComment