Piknik Lotniczy na Szybowisku w Mieroszowie

W sobotę, 1 czerwca br., w ramach 45. Dni Mieroszowa odbył się Piknik Lotniczy na Szybowisku w Mieroszowie. W programie znalazły się m.in. zawody modeli szybowców, zabawy modelarskie z dziećmi „Pierwszy Start”, prezentacja modeli w locie, pokaz lotów balonów, puszczanie latawców oraz loty dronami. Nie zabrakło również malowania twarzy czy też pieczonych kiełbasek i bigosiku.

Piknik Lotniczy na Szybowisku w Mieroszowie

Na Pikniku nie zabrakło oczywiście mieszkańców gminy Mieroszów, przedstawicieli władz samorządowych oraz naszych najmłodszych modelarzy z Klubu Lotniczego im. Leszka Owsianego działającego przy PSP w Mieroszowie.

W zawodach modeli szybowców tryumfowali:

Klasa szybowców -A-1/2 "Jaskółka"
I miejsce - Dominik Brodziński - Klub Lotniczy Dzierżoniów
II miejsce - Igor Chmielowski - KL Jeżów Sudecki
III miejsce - Adrian Gurtatowski - KL Jeżów Sudecki 

Klasa szybowców - F1H - "Kowalik" "Sowa"
I miejsce - Igor Chmielowski - KL Jeżów Sudecki
II miejsce - Dominik Gurtatowski - KL Jeżów Sudecki
III miejsce - Franciszek Halicki - Stowarzyszenie Modelarskie Świdnica

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A Państwa zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z tego wydarzenia.

Marcin Flieger
Fot. Natalia Badacz oraz Jerzy Siatkowski

 

Komentarze obsługiwane przez CComment