Niszczycielska Julia nad Mieroszowem!

Niż Julia, który przeszedł nad gminą Mieroszów z niedzieli na poniedziałek 23-24 lutego 2020 r. spowodował spore zniszczenia na terenie naszej gminy, szczególnie widoczne w centrum Mieroszowa wzdłuż koryta Ścinawki. Wiatr w porywach przekraczał ponad 100 km/h, a na Śnieżce zanotowano podmuchy o prędkości 220 km/h!

Gwałtowne porywy wiatru powaliły kilka drzew, które porastaly skarpę pomiędzy ulicą Kopernika, a korytem Ścinawki, niszcząc jednocześnie w kilku miejscach nie tak dawno oddane do użytku ogrodzenie. Siła wiatru była tak duża, że ogrodzenie przy ul. Nad Potokiem zostało niemalże zdmuchnięte... Deski z części ogrodzenia rozrzucone były po całej ulicy i aż strach pomyśleć co by się stało gdyby niż Julia uderzył kilka godzin później, o poranku gdy dzieci rozpoczęły naukę w pobliskiej szkole podstawowej.

Czy jednak pozostawione w części ogrodzenie przy ulicy Nad Potokiem wytrzyma kolejne, nawet dużo mniejsze porywy wiatru? Pośpiesznie pozbijana konstrukcja nie stwarza takiego wrażenia, a metalowe kotwy delikatnie tylko muskające glebę bardziej martwią niż sprawiają wrażenie solidnej konstrukcji. Nie jest to z całą pewnością bezpieczna konstrukcja.

Ogrodzenie było częścią inwestycji jaką była budowa ścieżki rowerowej i parkingu przy ul. Nad Potokiem i jak widać, przetrwało zaledwie rok... Może zatem to okazja aby poprawić nie tylko ogrodzenie ale również fragment chodnika przy skrzyżowaniu z ul. Wolności? Bo czyż nie jest to działka której właścicielem jest gmina Mieroszów?

Jak zawsze czekamy na Państwa opinie i komentarze.

Marcin Flieger
 

Komentarze obsługiwane przez CComment