Nielegalna plantacja marihuany w Mieroszowie!
źródło: użyczone

Nielegalna plantacja marihuany w Mieroszowie!

W miniony poniedziałek nad ranem policjanci kryminalni oraz pionu dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednej z posesji w Mieroszowie. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 25-latka i zabezpieczyli w jego mieszkaniu także ponad pół kilograma środków odurzających w postaci marihuany.

Funkcjonariusze realizując informacje własne 7 września nad ranem udali się do Mieroszowa, gdzie na terenie ogródka jednej z posesji ujawnili 16 krzewów konopi indyjskich. Niektóre z nich osiągnęły już wysokość ponad 2 metrów. Przeprowadzone przez mundurowych dalsze działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 25-latka. Według ustaleń policjantów, aby ukryć działanie przestępcze mężczyzna swoją nielegalną hodowlę usytuował na działce swojego ojca. Policjanci podczas czynności procesowych zabezpieczyli już samym mieszkaniu podejrzanego środki odurzające w postaci marihuany. Waga wykazała blisko 700 gramów tych narkotyków.


Na filmie policjanci prowadzą czynności z zatrzymanym mężczyzną (Źródło: KMP w Wałbrzychu)

Mężczyzna przyznał się do nielegalnej hodowli oraz posiadania środków odurzających i złożył wyjaśnienia. Mieszkaniec Mieroszowa stanie teraz przed sądem. Za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 25-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 4 tysięcy złotych.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Komentarze obsługiwane przez CComment