Nasza medalistka Kamila Żuk kibicowała uczestnikom Biathlonu dla Każdego!
Fot. Tomasz Tracewski

Nasza medalistka Kamila Żuk kibicowała uczestnikom Biathlonu dla Każdego!

Już po raz kolejny stadion w Mieroszowie gościł uczestników 3. przystanku tegorocznej edycji Biathlonu dla Każdego, a gościem specjalnym zawodów była pochodząca z Sokołowska nasza utalentowana medalistka Kamila Żuk, która przeprowadziła rozgrzewkę, kibicowała i dekorowała rywalizujących uczestników zawodów.

Na starcie Biathlonu dla Każdego, rozegranego 28 kwietnia br. na stadionie przy ul. Sportowej w Mieroszowie, stanęło blisko 200 uczestników. Najstarszy z nich miał 66 lat, a najmłodsza uczestniczka zaledwie 4 lata! Jak podkreślają organizatorzy, stałym elementem tegorocznej edycji Biathlonu dla Każdego jest również klasyfikacja rodzin, czyli Family Cup. W Mieroszowie zwyciężyli w niej Grzegorz, Sylwia, Victoria oraz Oskar Mańscy z Czarnego Boru. W nagrodę odebrali voucher na pobyt w Hostelu Sport w Dusznikach-Zdroju. 

Zwycięstwa w poszczególnych kategoriach odnieśli:

Kategoria P-Dz:

 1. Natalia Kwiatowska
 2. Justyna Niemczyk
 3. Milena Sopata

Kategoria P-Ch:

 1. Marcel Wtorek
 2. Marcel Kępiński
 3. Oskar Mański

Kategoria K1:

 1. Hana Dereń
 2. Victoria Mańska
 3. Justyna Marczak

Kategoria M1:

 1. Igor Chrabąszcz
 2. Miłosz Altheim
 3. Krzysztof Gorczyński

Kategoria K2:

 1. Milena Liber
 2. Kornelia Kmiecik
 3. Julia Tarnawska

Kategoria M2:

 1. Kajetan Urbaniak
 2. Mateusz Woźniak
 3. Bartłomiej Piotrowski

Kategoria K3:

 1. Oliwia Arendarczyk
 2. Aleksandra Szajnowska
 3. Dominika Bednarz

Kategoria M3:

 1. Piotr Garncarek
 2. Bartłomiej Szpargała
 3. Jakub Potoniec

Kategoria K OPEN:

 1. Ewelina Jedziniak
 2. Kamila Buchla
 3. Anna Niemczyk

Kategoria M OPEN:

 1. Michał Leszko
 2. Artur Bodzek
 3. Piotr Holly

Pełne wyniki zawodów dostępne są do pobrania w załączniku.

Nagrody w dzisiejszym mieroszowskim przystanku Biathlonu dla Każdego, wręczała: Reprezentantka Polski w Biathlonie i ubiegłoroczna mistrzyni świata juniorów Kamila Żuk, Prezes Dolnośląskiego Związku Biathlonu Jerzy Pytasz, Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Violetta Kopka oraz Zastępca Burmistrza Mariusz Pawlak.

Przypomnijmy, że zawody „Biathlon Dla Każdego” to połączenie biegu przełajowego na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to 1500m) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

Warto tu także podkreślić, że przy organizacji tegorocznej edycji zawodów gmina Mieroszów włożyła bardzo dużo pracy w przygotowanie nie tylko bieżni ale również płyty boiska stadionu.

Zawody “Biathlon Dla Każdego” nie opuszczają Dolnego Śląska. W maju czekają nas jeszcze zawody w pobliskim Czarnym Borze, Witkowie i Szczytnej! Wszystkim uczestnikom i organizatorom gratulujemy osiągniętych wyników i wspaniałej imprezy!

Marcin Flieger
Fot. Agnieszka Kwiatowska, Sławomir Foryś oraz Tomasz Tracewski

 

Komentarze obsługiwane przez CComment