Mieroszów zmienia się na lepsze! Rewitalizacja rozpoczęta!

Już od kilku dni trwają prace związane z rewitalizacją przestrzeni publicznej Mieroszowa. Ulica Dolna z dnia na dzień zyskuje zupełnie nowy wygląd, a strasząca przez wiele lat osunięta skarpa nareszcie zostaje zabezpieczona i remontowana. Również chodniki i barierki zyskują zupełnie nowy wygląd co w połączeniu z nowoczesnym oświetleniem LED-owym odmieni niemalże zupełnie tę przez wiele lat zapomnianą część Mieroszowa.

Jednocześnie trwają prace w rejonie schodów łączących ul. Kopernika z ul. Miłą i kładką łączącą ul. Miłą z ul. Nad Potokiem. Tu również widoczne są kolosalne zmiany, a zakres robót nie ogranicza się wyłącznie do krótkiego odcinka schodów i ciągu komunikacyjnego w kierunku kładki ale biegnie wzdłuż całej Ścinawki w kierunku ul. Kopernika 16A, gdzie również docelowo zostanie zamontowane nowe energooszczędne oświetlenie LED oraz ławeczki.

Co najważniejsze dla nas mieszkańców, pierwotne plany są niemalże na bieżąco modyfikowane, a zakres prac często rozszerzany. Dzięki temu nareszcie bezproblemowe będzie przejście rodzicom z wózkami z ul. Kopernika do przychodni zdrowia przy ul. Nad Potokiem, gdyż schody będą stanowić jedynie ok. 1/3 szerokości tego ciągu komunikacyjnego, który notabene zostanie wyremontowany od ul. Kopernika, a nie jedynie samych schodów.

Te drobne czasem zmiany i fakt, że władza nareszcie słucha mieszkańców sprawiają, że całość rewitalizacji nabiera zupełnie innego wymiaru, a prace zdają się kompleksowo rozwiązywać nasze problemy, a nie jedynie być łataniem dziur i mało przemyślaną inwestycją do których przyzwyczaili nas niestety poprzedni włodarze Mieroszowa.

O zakresie rozpoczętej rewitalizacji przestrzeni publicznej Mieroszowa rozmawialiśmy w dniu dzisiejszym z Burmistrzem Mieroszowa Andrzejem Lipińskim – zapraszamy Państwa do obejrzenia naszego wywiadu:

O postępie prac – które zgodnie z wypowiedzią Burmistrza Andrzeja Lipińskiego – mają potrwać do końca września, będziemy Państwa informować na bieżąco. Podobnie jak o innych zadaniach, które już wkrótce rozpoczną się na terenie naszej gminy... A dzieje się, dzieje... Mieroszowski express nie zwalnia!

Marcin Flieger

 

Komentarze obsługiwane przez CComment