Współpraca

Misją serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś jest popularyzacja historii miasta i gminy Mieroszów oraz stworzenie na jego łamach Mieroszowskiego Archiwum Cyfrowego dostępnego dla każdego użytkownika 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Każdy z Państwa może przyczynić się do jego rozwoju! Serwis otwarty jest dla wszystkich bez wyjątku! Ocalmy przed zapomnieniem nasze wspomnienia i naszą wspólną historię!

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny niejednokrotnie ułatwia w bardzo dużym stopniu archiwizację i digitalizację zdjęć, widokówek i dokumentów, czy to przy użyciu skanerów, aparatów fotograficznych czy specjalistycznych urządzeń do skanowania negatywów czy digitalizacji nagrań wideo. Nie ma już konieczności pozbywania się własnych zbiorów, które nie jednokrotnie są jedyną pamiątką po naszych bliskich... Współpraca oznacza obopólne dobro. Serwis wzbogaca się o nowe publikacje, a Państwo otrzymują cyfrową wersję czy to zdjęć, czy dokumentów, a w serwisie dodatkowo pojawia się informacja o pochodzeniu zbiorów z wyszczególnieniem ich źrodła pochodzenia i autora.

Serwis otwarty jest także dla wszystkich, którzy uwieczniają na zdjęciach zmieniającą się rzeczywistość miasta i gminy Mieroszów. Wartość historyczna nie zawsze idzie w parze z walorami artystycznymi. Nawet zdjęcie szarego podwórza może mieć bardzo wielką wartość historyczną, choć nie koniecznie musi być dziełem sztuki. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś poświęcony jest popularyzacji historii i naszego wspólnego dziedzictwa. Zrobione wczoraj zdjęcie może nie zachwyca ale za 10 lub 30 lat, może być świadectwem historii, obrazem wciąż dokonujących się wokół nas przemian i zmian.

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy i udostępniania swoich domowych archiwów wszystkim sympatykom historii miasta i gminy Mieroszów... Ten serwis powstał dla Państwa! I tylko z Państwa pomocą odniesie sukces!

Zainteresowanych proszę o kontakt emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Marcin Flieger, 2016 r.